Niedawno reprezentacja Fundacji i Liceum miała przyjemność ponownie spotkać się z Małżonką Prezydenta Agatą Kornhauser-Dudą.

“Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim rozmawiano o bieżącej działalności placówki, inwestycjach oświatowych oraz planach budowy własnej siedziby ośrodka. W roku szkolnym 2022/2023 w Liceum Ogólnokształcącym Niepublicznym Kolegium Św. Stanisława Kostki naukę pobiera 250 uczniów z różnych krajów byłego ZSRR, w tym ok. 140 uczniów z Ukrainy (łącznie z grupą uchodźców) oraz ok. 50 osobowa grupa uczniów z Kazachstanu. Pozostali uczniowie przyjechali m.in. z Rosji, Białorusi, Mołdawii i Armenii. Mówiono także o kształceniu ukraińskich uczniów, którzy do Polski trafili w wyniku wybuchu wojny w ich ojczyźnie. Podjęto temat pomocy uchodźcom oraz wsparcia mieszkańców Ukrainy pozostających w swoim kraju.”

 

https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/spotkanie-z-dyrektor-lo-niepublicznego-kolegium-sw-stanislawa-kostki-w-warszawie—,68326?fbclid=IwAR1t3qbQbddg_nOy0fFZ5qh2qgirjGm2C2Wea5w4jt4f-Uuxmo359aNOGiY