POMÓŻMY RODAKOM ZE WSCHODU WRÓCIĆ DO DOMU

Na skutek zsyłek i decyzji politycznych na obszarach wpływów Rosji i dawnego ZSRR znalazły się setki tysięcy polskich rodzin. Niektóre z nich trafiły na tereny kaukaskie jeszcze w czasach po upadku Powstania Listopadowego, inne po klęsce Powstania Styczniowego na Syberię. Z kolei ostatnia fala deportacji do Kazachstanu i Uzbekistanu była elementem planowej akcji eksterminacji narodu polskiego przez Józefa Stalina. 

Konsekwencją zmian wschodniej granicy Rzeczpospolitej stało się oderwanie ogromnej rzeszy Rodaków od macierzy – tych, którzy największym wysiłkiem opierali się rusyfikacji, a później także komunizmowi.

Postanowiliśmy zaprosić ich do Domu – w naszej szkole uczy się najmłodsze pokolenie Polaków ze Wschodu, po to by w najbliższej przyszłości budować dobrobyt Ojczyzny swoich przodków, a teraz już także ich Ojczyzny.

Wraz z Ambasadorami naszej akcji chcieliśmy zwrócić Państwa uwagę na sprawę repatriacji. To nasz obowiązek. Uważamy też, że jest to obopólna szansa – dla naszych Rodaków ze Wschodu, a także dla Polski. Trudne prognozy demograficzne i masowa emigracja młodych ludzi na inne rynki tworzą najwłaściwszy, a zarazem ostatni moment by rozpocząć masowy proces powrotów.

Spot został przygotowany przy zerowym nakładzie finansowym. Wszystkie osoby, które pracowały przy jego tworzeniu, działały na rzecz tej idei za darmo. Wszystkie środki, które Fundacji uda się zebrać są przekazywane na cale statutowe, a wsparcie finansowe ze strony instytucji pokrywa tylko niewielką część naszych szkolnych potrzeb, dlatego nieustająco walczymy o pozyskanie nowych partnerów, mecenasów i o wsparcie. Zarówno Fundacja jak i Liceum Polonijne, którym się opiekujemy działa w tymczasowej siedzibie, w której podnajmujemy pomieszczenia. Tysiące młodych Polaków wciąż czeka na szansę by pozwolić im powrócić do Domu. Dlatego własna siedziba, własny Dom to nasz najwyższy priorytet.

Liczymy na Państwa wsparcie!

 

       POMÓŻMY RODAKOM ZE WSCHODU WRÓCIĆ DO DOMU