“Na kryzys cywilizacji trzeba odpowiedzieć cywilizacją miłości, opartą na uniwersalnych wartościach pokoju, solidarności i wolności, które znajdują pełne urzeczywistnienie w Chrystusie”. – głosił papież Polak, Jan Paweł II w Liście apostolskim Tertio millennio adveniente.

 

Z okazji XXIII Dnia Papieskiego pt. „Cywilizacja życia” młodzież liceum polonijnego wzięła udział w uroczystym koncercie galowym. Byli to stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ten piękny koncert odbył się na Starym Mieście w kościele św. Anny.
To był wspaniały czas, który na zawsze pozostanie w pamięci
uczniów. Na Koncercie zachwycali muzyką tacy artyści jak: Kuba Szmajkowski; Marcin Sójka; Anna Józefina Lubienicka; Zespół Tulia; Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus i wiele innych. Piękne pieśni napełniły serca gości spokojem, a atmosfera miejsca dopełniała ten spokój.
Od 22 lat w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodzimy w Polsce Dzień Papieski. Tego dnia przypominamy dziedzictwo Jana Pawła II oraz celebrujemy wdzięczność za pontyfikat naszego rodaka i wielkiego Polaka. Tegoroczne hasło przewodnie to „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Słowa te nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II „Ewangelia życia”, która porusza tak ważne tematy jak wartość i nienaruszalność ludzkiego życia.