Świątka Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, gdy zawsze czujemy się bliżej Boga, jednocześnie chcąc dzielić się miłością i radością z bliskimi. Zbieramy się wówczas przy stole Wigilijnym i dzieląc się opłatkiem składamy sobie najlepsze życzenia.

Święta w tym roku były wyjątkowe dla wszystkich. Część z nas po raz pierwszy spędzała je z dala od rodziny w trosce o bezpieczeństwo tych, których kochamy lub z innych powodów.

Co roku na Święta Bożego Narodzenia pozostaje w szkolnym internacie kilku uczniów. W tym roku była to bardzo  duża grup.

W związku z tym zorganizowaliśmy im czas najlepiej jak mogliśmy. W ramach Warsztatów Bożonarodzeniowych młodzież poznawała polskie tradycje związane z Świętami. Uczyli się kolęd, wspólnie ozdabiali pokoje i wspólne pomieszczenia by poczuć ich klimat. Własnoręcznie wykonywali ozdoby, a w  trakcie warsztatów kulinarnych uczyli się robić pierogi, sałatkę warzywną czy makowiec.

Podczas spotkania z kapelanem i przyjacielem szkolnym ks. Józefem Majem uczniowie poznawali historię Polski oraz rolę kościoła i wiary w życiu Polaków.

Kulminacyjnym punktem było wspólne przeżywanie Wigilii Narodzenia Pańskiego, gdzie podopieczni mogli cieszyć się własnoręcznie przygotowanymi posiłkami.

Zadanie realizowane w ramach projektu “Kultura w praktyce” dofinansowanego ze środków Kancelaria Premiera w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą.