Szanowni Państwo, w kontekście dzisiejszych wiadomości, chcemy powiedzieć, że jest nam niezmiernie przykro, że po czwartkowej publikacji zdjęć ze spotkania online naszych uczniów z Panią Prezydentową, zarówno Kolegium św. Stanisława Kostki, jak i Kancelaria Prezydenta RP zostały zarzucone bardzo krzywdzącymi postami, jakoby mieliśmy łamać prawo o zakazie zgromadzeń w czasie epidemii.
Padły też pod naszym adresem groźby o poinformowaniu Policji o tym, że nie stosujemy się do zasad obowiązujących w kraju.

Chcemy jasno powiedzieć, że INTERNAT, w którym przebywa młodzież z Liceum Polonijnego nie jest miejscem, do którego się dojeżdża, ale JEST MIEJSCEM, W KTÓRYM SIĘ MIESZKA NA STAŁE.

Zarzuty nam postawione są równie absurdalne, jak gdyby oskarżyć szpitale, zgromadzenia zakonne, domy dziecka, czy wreszcie rodziny wielodzietne (lub kilkupokoleniowe) o to, że MIESZKAJĄC POD JEDNYM DACHEM tworzą nielegalne zgromadzenia.

Staramy się codziennie szukać jakiegoś dobra w zaistniałym położeniu, przestrzegamy wszelkich zasad: nie wychodzimy na miasto, nie spacerujemy po ulicach, nie chodzimy do szkoły, nie spotykamy się z osobami z zewnątrz. Młodzież jest otoczona opieką, jest bezpieczna i izolowana.

Przykro nam też, że brak dobrej woli tak zaślepia, że przestaje się rozumieć słowo “internat” – a przecież internat, to jest miejsce zamieszkania – to jest wspólny dom naszych uczniów, a nie miejsce zgromadzeń.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają powrót naszych uczniów do Ojczyzny i cieszą się z tego razem z nami.

Uczniowie tęsknią i martwią się o bezpieczeństwo swoich rodziców, którzy pozostają tysiące kilometrów stąd, gdzie również dotarł koronawirus.

Dziękujemy Pani Prezydentowej za słowa otuchy i wsparcia dla uczniów w tak trudnej dla nich sytuacji.

#ZostanWDomu


Source