Projekt “Maria & Masha” został opracowany dla nas – młodych dziewcząt, aby rozwijać nasze kompetencje, właściwie zarządzać swoim czasem i nauczyć się, jak ustalać priorytety.

W trakcie projektu zawarłyśmy wile ciekawych, nowych znajomości i poznaliśmy ludzi, którzy posiadających duże doświadczenie w różnorodnych dziedzinach, miło było ich słuchać, a także analizować to, o czym opowiadali, a następnie stosować nowe informacje i rady w życiu codziennym. Organizatorzy przeprowadzili również zajęcia dotyczące tradycji i literatury kultury wschodniej. Zorganizowane zostało także bardzo ciekawe spotkanie ze studentką, która opowiedziała nam, jak poprawnie pisać i odpowiadać oficjalnym językiem na listy, jak poprawnie komponować CV i jakie strony można wykorzystać, aby stworzyć bardziej atrakcyjną prezentacje. Zapoznałyśmy się również z systemem rejestracji na stronach uniwersytetów oraz jak i kiedy złożyć wniosek na studia, co jest dla nas bardzo aktualnym tematem.

Obejrzałyśmy film, który podkreślał znaczenie i wartość rozwoju osobowości. Ten film również pokazał, że relacji są ważne w różnych sferach życia. Po obejrzeniu filmu omawiałyśmy nasze wrażenia i emocje, fajnie było dyskutować na takie poważne społeczne tematy, słuchać  wypowiedzi innych dziewcząt . Następnie czekał nas wykład z psychologiem. Opowiedziano nam, jak stać się bardziej pewnym siebie oraz przedstawiono nam charakterystyki bardzo różnych osobowości. Na tej lekcji przeprowadzono z nami różne testy, które pozwoliły nam lepiej poznać siebie, zrozumieć, do jakiego rodzaju osobowości należymy i jakie zawody najbardziej pasują do naszych kompetencji. Po każdej lekcji miałyśmy czas na zadawanie pytań naszym organizatorom i gościom oraz po każdej lekcji przygotowywano dla nas smaczne przekąski. Bardzo miło wspominamy również czas gotowania, w trakcie którego w domowej atmosferze przygotowywałyśmy posiłki okraszone miłymi i ciekawymi rozmowami oraz żartami.

Po studiach lub podczas studiów zawsze zadajesz pytania, co dalej, gdzie iść do pracy i jak ogólnie działa rynek pracy. Organizatorzy Maria & Masha project zaprosili kilku gości, którzy pomogli nam w znalezieniu odpowiedzi na te pytania. Wszyscy byli bardzo przyjaznymi osobami posiadającymi  różne kompetencje i  interesujące doświadczenia życiowe. Jedna po drugiej opowiadały o tym, jak po raz pierwszy dostały pracę lub jak jej szukały. Po spotkaniu z szanownymi gośćmi czekał nas następny warsztat z psychologiem. Rozmawiałyśmy o tym, jaki wpływ na nas mają podejmowane przez nas decyzje, o ich konsekwencjach i sposobach ich podejmowania. Pisałyśmy również o tym, co jest naszym dotychczasowym sukcesem, aby zobaczyć, ile wysiłku włożyłyśmy w zrozumienie naszej wartości i bez względu na to, jak duży czy mały był ten sukces. Podczas wszystkich zajęć każda z nas była otoczona opieką jednego z mentorów, którym zawsze mogłyśmy zadawać różne pytania lub wspólnie omawiać wybrany przez nas temat. Nasi opiekunowie udzielali nam odpowiedzi na nurtujące nas pytani, korzystając z własnych doświadczeń. To był bardzo przyjemny czas, który spędzałyśmy z naszymi mentorkami.

Ten projekt dał nam wiele do przemyślenia i zrozumienia. Dzięki przekazanym doświadczeniom mamy dużą wiedzę na temat funkcjonowania społeczeństwa w Polsce. To ogromne wsparcie, otrzymane podczas projektu pozostanie w naszych sercach oraz  pamięciach jako pomocnik w dojrzewaniu i kształtowaniu naszych  osobowości.

Dziękujemy Maria & Masha ❤️