Dzięki dofinansowaniu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej w miesiącach kwiecień- czerwiec realizowaliśmy program “DZIECI UKRAINY”.

Celem programu było wsparcie młodzieży, dzieci uchodźców w edukacji, zapewnienie im normalnych warunków i codziennej rutyny, która jest tak ważna dla ich rozwoju oraz normalności.

W ramach projektu przeprowadzono szereg lekcji i zajęć rozwijających talenty, które były skierowane do dzieci uciekających z Ukrainy w wieku 7-14 lat. Do prowadzenia zajęć zostali skierowani nauczyciele z wieloletnim stażem w nauczaniu młodzieży ze wschodu.
Zajęcia były prowadzone Szkole Podstawowej Niepublicznej Kolegium Św. Stanisława Kostki (Szkoła Podstawowa Polonijna), która od 2003 roku prowadzi nauczanie dla dzieci polskiego pochodzenia ze wschodu,  Uczący w szkole nauczyciele posiadają zatem specyficzną i unikatową wiedzę na temat sposobu nauczania dzieci ze wschodu. W
szkole pracują Panie i Panowie mówiący w języku ukraińskim, jak również zostali zatrudnieni nauczyciele z Ukrainy, którzy, tak jak dzieci uciekli przed wojną do Polski. Pedagodzy ci pełnili formę nauczyciela wspierającego.
W ramach zajęć odbywały się lekcje języka polskiego, matematyki, fizyki (dla starszych grup), informatyki, jak również zajęcia rozwijające talenty muzyczne, plastyczne czy sportowe. W trakcie “długiej przerwy” mogli odpoczywać, bawić się oraz zjeść wspólny posiłek.

W ramach dofinansowania zostały pokryte koszty zakupu posiłków dla uczniów.

Fundacja Lotto