Soboty naukowe w naszym liceum to również dobra okazja dla maturzystów do zapoznania się z ofertami uczelni wyższych. Tak, tak… już tygodnie dzielą nas od jednej z najważniejszych decyzji w życiu – wyboru kierunku kształcenia na poziomie wyższym. Zdajemy sobie sprawę, że tak wiele leży teraz w naszych rękach. Wybory zawsze są bardzo trudne i wymagają naprawdę dobrego rozpatrzenia się w rynku pracy, nie zapominając przy tym o własnych pasjach i marzeniach.

Jednym z naszych celów poszukiwań był dzień otwartych drzwi na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczestniczyłyśmy w prezentacjach kilku wydziałów, dowiedziałyśmy się o wszystkich niezbędnych do rekrutacji dokumentach, zdobyłyśmy informacje dotyczące stypendium oraz specyfiki kierunków. Źródłami informacji dla nas nie byli wyłącznie profesorowie, lecz także absolwenci i studenci UKSW, prowadzący koła naukowe i spotkania dla kandydatów. To był dobry czas, który spędziłyśmy na tej wyjątkowej uczelni, dodało nam to niezbędnej motywacji do ostatnich dni nauki w szkole.

Każdy z nas poszukuje uczelni z przyjaznym do nauki środowiskiem i przede wszystkim z dobrym poziomem nauczania. Doświadczenie, jakie zdobyłyśmy podczas dnia otwartego na UKSW, dało nam poczucie, że profesorowie tej uczelni są bardzo inteligentnymi i dobrze przygotowani do pracy ze studentami, a przede wszystkim są bardzo przyjemnymi osobami. Marzymy o historii sztuki, pedagogice, dziennikarstwie, administracji czy psychologii, a wszystkie te kierunki można studiować właśnie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Milana, Polina