Składamy serdeczne podziękowania dla firm, instytucji, organizacji, a także osobom prywatnym, w tym wolontariuszom, za okazaną nam pomoc i wsparcie finansowe lub rzeczowe.

Fundacja „Dla Polonii” jest organizacją pożytku publicznego i swoją działalność na rzecz Polaków ze Wschodu finansuje z dotacji oraz wpłat od Darczyńców i Mecenasów. Brakujące fundusze – przede wszystkim na opłacenie pobytu uczniów w internacie oraz za ich wyżywienie – pozyskujemy od instytucji, firm i Ludzi Dobrej Woli.

Jesteśmy wdzięczni za każdy gest pomocy ofiarowanej dla uczniów Liceum Polonijnego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie.

 

Partnerzy instytucjonalni:

Dzięki dofinansowaniu ze środków Biura Polonijnego Kancelarii Senatu RP w ramach realizacji zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą  Fundacja “Dla Polonii” może w 2024 r. przeprowadzić nienastępujący projekt:

“Witajcie w domu – pobyt i edukacja kulturalna młodzieży polskiego pochodzenia ze wschodu uczącej się w LON Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie”

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW KANCELARII SENATU RP

w Konkursie „SENAT POLONIA – 2024”

„Witajcie w domu – pobyt i edukacja kulturalna młodzieży polskiego pochodzenia ze wschodu uczącej się w LON Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie”

Dofinansowanie: 180 000 zł

Całkowita wartość: 298 396 zł

umowa zawarta w lipcu 2024 r.

 

“Witamy w domu- pobyt i edukacja kulturalna młodzieży polskiego pochodzenia ze wschodu uczącej się w LON Kolegium Św. Stanisława Kostki w Warszawie” – to wieloletni program kształcenia językowego i kulturowego młodzieży polskiego pochodzenia ze Wschodu

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

W RAMACH PROGRAMU POLONIA I POLACY ZA GRANICĄ 2022”

DOFINANSOWANIE: 620 000,00 ZŁ

CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 989 160,00 ZŁ

 

Opiekę nad polską młodzieżą ze Wschodu wspierają:

Cedrob S.A. Cedrob S.A.
Fundacja Lotto Fundacja Lotto
Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.
Światowe Zjednoczenie Polek Światowe Zjednoczenie Polek
Kantar Millward Brown Kantar Millward Brown
Fundacja Grupy PERN Fundacja Grupy PERN
Fundacja PGNiG Fundacja PGNiG
Spouses of Heads of Mission Spouses of Heads of Mission
HAVAS PR WARSAW HAVAS PR WARSAW
Fundacja Kultury Polskiej w Bostonie Fundacja Kultury Polskiej w Bostonie
Orange Polska
Fundacja Dla Rodaka Fundacja Dla Rodaka
 Antas Tax Sp. z o.o. Antas Tax Sp. z o.o.
Fundacja im.Adama Mickiewicza w Kanadzie Fundacja im.Adama Mickiewicza w Kanadzie
Fundacja ORLEN
"ANDREW"
"Fundacja AKURAT"
Fundacja Banku Zachodniego WBK Fundacja Banku Zachodniego WBK
Fundacja Grupy PKPFundacja Grupy PKP
Kancelaria Tomasik Jaworski S.P.

Do listopada 2017 r. do grudnia 2018 r. fundacja realizowała zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce”.

W 2021 r. realizowała projekt “Uczeń i Mistrz – Budowanie kluczowych kompetencji wśród uczniów”, przeprowadzony w ramach Programu wspierania rozwoju uczniów wybitnie uzdolnionych MEiN.

W latach 2016-2018 realizowaliśmy projekty edukacyjne dla młodzieży ze wschodu współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu ERASMUS +.

Fundacja “Dla Polonii” realizuje wieloletni program kształcenia językowego i kulturowego młodzieży polskiego pochodzenia ze Wschodu- “Witamy w domu”, który w latach 2016-2019 roku był współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

W 2019 r. Fundacja “Dla Polonii” realizowała projekt „Polskie Korzenie”- kulturowo-edukacyjny wyjazd do Polski dla młodych osób polskiego pochodzenia z Argentyny pomiędzy 18 a 27 rokiem życia. W takcie projektu grupa spędziła łącznie 18 dni w trzech miastach Polski, w których odwiedzili muzea, uniwersytety oraz miejsca istotne ze względu na pamięć historyczną i dużą wartość kulturalną. Dzięki temu  mogą upowszechniać wiedzę zdobytą w Polsce poprzez czynny udział w organizacjach polonijnych z całej Argentyny. Projekt był współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.