Kartki świąteczne

Prezentujemy kartki świąteczne wykonane przez podopiecznych Fundacji – uczniów Liceum Polonijnego. Te piękne kartki powstały podczas zajęć z rysunku i malarstwa, prowadzonych przez artystkę-plastyka panią Małgorzatę Mityk.

Nasi uczniowie w miłej atmosferze poznają tam profesjonalne techniki plastyczne, które później znajdują zastosowanie podczas studiów na takich kierunkach, jak architektura czy budownictwo. A przy okazji ich kolorowe prace mogą być wyjątkową ozdobą świątecznych wydarzeń w naszej szkole.

Święta Bożego Narodzenia

 

Święta Wielkanocne

 

Pomóż rozwijać talenty uczniów

Fundacja „Dla Polonii” opiekuje się uczniami Liceum Polonijnego Kolegium Św. Stanisława Kostki w Warszawie. Uczniowie przyjechali do nas z: Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Armenii, Uzbekistanu, Mołdawii, Rosji i Gruzji. Ich rodziny mają polskie korzenie i chcą wzmocnić polskość w sercach swoich dzieci. Bowiem nasza młodzież to potomkowie Polaków, którzy na Wschodzie znaleźli się z powodów historycznych – zesłania na Syberię przez władze sowieckie lub w wyniku przesunięcia granic po II wojnie światowej.

Jeśli chcesz pomóc nam w rozwijaniu umiejętności artystycznych uczniów Liceum Polonijnego zachęcamy do udziału w naszym programie Mecenat szkolny

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie młodych Polaków ze Wschodu!